Skocz do głównej treści strony
Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Międzynarodowy Dzień Dziecka 2024

Utworzono: 04-06-2024

3 czerwca br. na pl. Pokoju w Lęborku odbył się festyn plenerowy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało wiele nieodpłatnych atrakcji m.in.:  dmuchane zjeżdżalnie i zamki, stoiska edukacyjne przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Nadleśnictwo
w Lęborku oraz Referat ds. Odpadów Komunalnych Urzędu Miejskiego, zachęcające najmłodszych do zabawy. Animatorki Pani Malwina z Ence Pence oraz Pani Agata z Sensoludek malowały twarze najmłodszym, robiły warkoczyki, brokatowe tatuaże i wesołe balony. Na stoisku Stowarzyszenia EDUQ każdy mógł spróbować swoich sił w rzucaniu woreczkami do dmuchanego darta oraz można było zakupić pyszne ciasta. Firma Farm Frites Poland S.A. częstowała dzieci frytkami, na które nie brakowało chętnych, a przed stoiskiem leżała duża kolorowanka na której najmłodsi malowali obrazy. Natomiast strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lęborka zorganizowali pokaz sprzętu ratowniczego. Podczas festynu na placu można było spotkać Kubusia Puchatka, Tygryska oraz Lwa, którzy rozdawali dzieciom słodkości.


Na scenie jako pierwsi pojawili się trener Pomidor wraz z Groszkiem i Marchewką z Centrum Uśmiechu, którzy w rytm wesołej muzyki zachęcali najmłodszych do udziału w sportowej olimpiadzie warzyw i owoców. Ponadto wystąpiły lokalne grupy taneczne oraz wokalne z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, Studia Tańca Flic, Studia Tańca Bravo, Akademii Rozwoju Twórczego, Studia Tańca Replay, Powiatowego Ogniska Artystycznego, Lęborskiego Centrum Kultury Fregata oraz grupy konkursowe ze Szkoły Podstawowej nr 8. Natomiast Referat ds. Odpadów Komunalnych z lęborskiego urzędu przygotował dla chętnych dzieci quiz z nagrodami dotyczący segregacji odpadów.


Serdecznie dziękujemy wystawcom, artystom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszego festynu.

Przejdź do góry strony