Skocz do głównej treści strony
Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Pierwsze zawody deskorolkowe za nami

Utworzono: 10-06-2024

Dnia 8 czerwca 2024 r. na skateparku w Lęborku na terenie Kompleksu Rekreacyjnego Centrum Sportu i Rekreacji przeprowadzone zostały, po raz pierwszy w naszym mieście zawody deskorolkowe. W rywalizacji wzięli udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Przed zawodami odbyły się dwugodzinne warsztaty nauki jazdy na deskorolce dla początkujących i zaawansowanych.

W kategorii amatorów udział wzięli prawie wszyscy uczestnicy warsztatów. Na pierwszym miejscu uplasował się Dawid Bronk (Białogarda), drugie miejsce zdobył Dorian Łazorczyk (Lębork) a trzecie miejsce Adrian Adryniak (Lębork). W tej kategorii sędziowie wyróżnili dodatkowo trzy osoby: Agatę Treter (Lębork), Roberta Browarczyka (Lębork) oraz Fabiana Chojnackiego (Lębork). W kategorii wiekowej U12/U16 wystartowało dwóch zawodników, którzy decyzją sędziów zostali zakwalifikowani do kategorii OPEN. Pierwsze miejsce w kategorii OPEN zdobył Karol Marzec (Nowa Wieś Lęborska), na drugim miejscu uplasował się 8-letni Tomasz Ostrowski (Rumia) - najmłodszy zawodnik startujący w tej kategorii. Trzecie miejsce zajął Ksawery Hopa (Lębork). Odbyła się również konkurencja Best Trick, w której wszyscy zawodnicy przez 15 minut pokazywali swoje umiejętności na skateparku. W tej kategorii nagrodę otrzymał Nikodem Szczuko (Lębork).

Na koniec imprezy zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk zastępcy burmistrza miasta Lęborka Krzysztofa Króla.