Skocz do głównej treści strony
Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Komunikat z XXII Indywidualnych Mistrzostw Szkół w Tenisie Ziemnym

Utworzono: 29-05-2023

Zawody odbyły się 27 maja 2023 r. na kortach tenisowych Kompleksu Rekreacyjnego w Lęborku. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom uczestników zawodów .W kategorii szkół podstawowych chłopców zwyciężył: Remigio Delogu SPSJ Lębork, na co dzień mieszkający we Włoszech zawodnik zwyciężył z drugim w klasyfikacji: Natanielem Powideł 6:3, 6:4 –SP Nowa Wieś Lęborska. Trzecie miejsce zajął Nikodem Sopyłło SP 3 Lębork – który uległ 3:6,2:6 – pierwszemu i 5:7,3:6 –drugiemu.

W kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych Dobrosława Laskiewicz V LO Gdańsk zwyciężyła pokonując po ciekawym meczu Magdę Biblis SLO Lębork 6:4,6:3. Trzecie miejsce zajęła Edyta Brazowska SLO Lębork – która uległa 0:2 obu ww. rywalkom.

W kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych: Marcel Łazorczyk I LO Lębork pokonał w finale Henryka Pellowskiego ZSP nr2 Wejherowo 6:4,6:4. Trzecie miejsce  Konstanty Lubański I LO, czwarte Marcin Majewski ZSM-I, piąte Ksawery Knioch ZSM-I.  Zawody przeprowadził Pan Andrzej Borowski.