Skocz do głównej treści strony
Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Komunikat z XXIV Drużynowych Mistrzostw Szkół w Tenisie Ziemnym

Utworzono: 26-09-2023

Dnia 23.09.2023 r. na kortach tenisowych na Kompleksie Rekreacyjnym w Lęborku odbyły się XXIV Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym. Zawody rozgrywano w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt oraz chłopców.

W kategorii dziewcząt w szkołach ponadpodstawowych I LO Lębork – reprezentowane przez  Weronikę Buś  zajęło pierwsze miejsce. Wśród szkół podstawowych dziewcząt zespół Maria Dąbrowska /SP8/ i Zofia Kulig/SP4/zajął pierwsze miejsce po wygraniu meczu z Zuzią Dąbrowską /SP8/ i Weroniką Buś/LO1/ 2:0 – ze względu na nieliczny udział zawodniczek, zespoły  dziewcząt utworzone zostały w ww. sposób.

Wśród szkół ponadpodstawowych chłopców LO nr 1- reprezentowane przez Marcela Łazorczyka i Miłosza Księskiego zdobyło pierwsze miejsce. Drugie zajęło ZSP Wejherowo reprezentowane przez Henryka Pellowskiego. Chłopcy w tej kategorii rozegrali  mecze singlowe i na tej podstawie sklasyfikowano szkoły – Miłosz Księski pokonał: Henryka Pellowskiego 7:5 i 6:3, oraz Marcela Łazorczyka 6:3, 6:2, zaś Pellowski pokonał Łazorczyka 6:4,6:2.

W kategorii szkół podstawowych chłopców pierwsze miejsce zajęła SP nr 7 Lębork drugie zaś SP nr 8: Janek Hinz pokonał Leonarda Krajewskiego 2:0.

Zwycięzcy otrzymali medale sportowe. Zawody przeprowadził i sędziował Andrzej Borowski.