przejdź do wersji normalnej (graficznej) | Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Menu

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży

26 czerwca br. na kortach tenisowych Kompleksu Rekreacyjnego w Lęborku odbyły się pierwsze z trzech rozgrywek Wakacyjnego Turnieju Tenisa Ziemnego. Do zawodów zgłosiło się 20 zawodników, w trzech kategoriach: dziewczęta "Open", chłopcy do 13 lat oraz chłopcy do 19 lat.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Dobrosława Laskiewicz, która po zaciętym meczu pokonała Magdę Biblis 2:6, 6:4, 7:2. Dalsza kolejność: 3. Zofia Powideł, 4. Lena Sopyłło, 5. Paulina Freitag, 6. Zuzia Dąbrowska, 7. Weronika Buś.

W kategorii chłopców do 13 lat pierwsze miejsce zajmuje Janek Ciszewski, który po niebywale wyrównanym pojedynku pokonał Janka Hinc 4:6, 6:3, 7:5. Dalsza kolejność: 3. Bartek Starczewski, 4. Fabian Chojnacki (najmłodszy uczestnik turnieju), 5. Leonard Krajewski.

W kategorii chłopców do 19 lat najlepszym zawodnikiem został Miłosz Księski, który zwyciężył z Henrykiem Pellowskim 6:4, 6:2. Dalsza kolejność: 3. Igor Chojnacki-Bulczak, 4. Nikodem Sopyłło, 5. Nataniel Powideł 6. Jakub Freitag, 7. Bartosz Agatowski, 8. Franek Mały.

Zawodnicy otrzymali odpowiednio po 10, 7 i 5 punktów za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, które zaliczane są do klasyfikacji generalnej całego turnieju. Na kolejne zmagania zapraszamy 31 lipca, również tych którzy nie brali udziału w pierwszym turnieju. Zapisy prowadzone będą od godz. 9:00.

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży obywa się w ramach cyklu "Bezpieczne Wakacje 2024".

Copyright © Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Olimpijczyków 31, 84-300 Lębork